Biz Kimiz?

Kadın emeği denilince kurucumuz, kadın girişimci Serpil Oktay’ın ilk akla gelen isimlerden olmasının sebepleri anlatmakla bitiremeyiz. Ama kısaca değinirsek Serpil Oktay çok küçük yaşlarda mecburi sebeplerden dolayı ailesinden koparılarak devletimizin kurumlarında ve üvey ailesi ile yaşamak zorunda bırakılmıştır.

Ailesi ile birlikte kayınpederinin organik tarım çiftliğinde hem üretip hem de ailecek sağlıklı güvenilir organik gıda tüketmeyi amaç edinmiştir.

Kayınpederinin Çiftliğindeki Organik elmalardan kurduğu sirkeleri ve üretilen organik gıdaları ailesine tükettirerek ailecek sağlıklı bir yaşama adım atmışlardır . Ailesi ve tüm çevresi Serpil Oktay’ın sirkelelerini tüketerek mutlu olduklarını ifade etmişler. Hatta birçok hastalıktan da Serpil Oktay’ın organik sirkelerini içerek korunduklarını da çevresi Serpil Oktay’a ifade etmişlerdir.Zamanla sirke tüketicileri artmış ve çiftlikte daha fazla sirke üretilmiştir. Bu sirkeler birikerek ticari pazarlama gereksinimi ortaya çıkarmıştır. 2017 yılında Sazlıca ve Ormanözü Markası adı altında Serpil Oktay ürünlerini yurtiçinde ve yurtdışında pazarlamaya başlamıştır. Piyasada Sazlıca markası küçük dükkânların, aktar, şarküteri, kuruyemiş ve organik marketlerin sattığı bilinen bir marka haline gelmiştir.

Tokat merkezde Sazlıca Organik ürünler San. Ve Tic. Aş. olarak, KOSGEB desteği ile kendisine ait imalathanesini kuran Serpil Oktay, marmelat üretiminde Ormanözü üzüm şıralı ekstra geleneksel kuşburnu marmelatı ile tanınmıştır.

Kadın girişimci Serpil Oktay,Tarımdaki kadınların gücünün adeta göstergesi olan ‘’Tarımda Kadın Emeği’’ logolu , Ormanözü Organik Yabani Elma sirkesi, Ormanözü Organik Alıç Sirkesi, Ormanözü Organik Üzüm Sirkesi ürünleri ile, Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerinde, tüm Türkiye ile, kendi çocuklarının sağlıklı yaşamasında büyük etkisi olan organik sirkelerini, diğer çocuklarla ve ailelerle buluşturma hayalini gerçekleştirmiştir.

Bu hayallerine ulaşırken, Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine Erdoğan’ın Serpil Oktay ile ilgilenmesi, Ona inanması ve güvenmesi ile, kadın girişimcileri temsilen birçok programa davet etmesi, ayrıca milletvekillerimizin, kamu görevlilerimizin ve en önemlisi Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetiminin de, Serpil Oktay’ın hedeflerine yürürken inanmaları ve destek olmaları en önemli moral ve motivasyon kaynağı olmuştur.

Bana inanan, güvenen ve destek olan başta devletim olmak üzere herkese teşekkür ederim.

Serpil Oktay
Kadın GirişimciSertifika 9
Sertifika 8
Sertifika 7
Sertifika 6
Sertifika 5
Sertifika 4