Sağlığınız İçin Çalışan Kadın Girişimci: Serpil Oktay

Ormanözü markasının yolculuğu, ülkemizde kadın istihdamına katkıda sağlamak misyonuyla çalışmalarda bulunan Kurucumuz Sn. Serpil Oktay’ın girişimleriyle başladı. Tüketicilerinin sağlıklı yaşamaları için her üzüme ayrı ayrı bağını soran Sn. Serpil Oktay; üretim tesislerinin bulunduğu bölgenin sunmuş olduğu tarımsal zenginlik avantajlarını da değerlendirerek “Organik sertifikalı ürünlerin tüm dünya pazarlarına ihracatını yapmak” vizyonunu kendisine hedef olarak koydu.

Yenilikçi ve Dinamik

Ormanözü markası yenilikçi ve dinamik yapısı sayesinde bu vizyon çerçevesinde AR-GE faaliyetlerini her geçen gün arttırarak kendi alanında kısa zamanda Türkiye’nin en güvenilir markalarından biri haline gelmeyi başardı.

Başarımızın Formülü

En doğal malzemeler ve en iyi formüllerle, ürünlerimizi üstün lezzete ulaştırırken, bunun doğal yansıması olarak Türkiye pazarında yaygın bir satış ağına ulaşmayı başardı

Geleneksel ve Doğalın İzinde Yarım Asır

Ormanözü markası olarak olarak yarım asırdır geleneksel ve organik yöntemlerle ürettiğimiz ürünlerimizi her üretimde kalite kontrol aşamalarından geçirerek %100 güvenilir bir şekilde sofralarınızın ayrılmaz parçası olarak sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. En doğal malzemeler ve en iyi formüllerle, ürünlerimizi üstün lezzete ulaştırırken, bunun doğal yansıması olarak Türkiye pazarında yaygın bir satış ağına ulaşmayı başardık.

Ormanözü markasının yolculuğu, ülkemizde kadın istihdamına katkıda bulunmak misyonuyla tüm gücüyle çalışmalarda bulunan Kurucumuz Sn. Serpil Oktay’ın girişimleriyle başladı. “Tüketiciler İçin Her Üzüme Ayrı Ayrı Bağını Soran” Sn. Serpil Oktay üretim tesislerinin bulunduğu bölgenin sunduğu tarımsal zenginlik avantajlarını da değerlendirerek “Üretmiş olduğu organik sertifikalı ürünlerin tüm dünya pazarlarına ihracatını yapmak” vizyonunu kendisine hedef olarak koydu.Ormanözü markası yenilikçi ve dinamik yapısı sayesinde bu vizyon çerçevesinde AR-GE faaliyetlerini her geçen gün arttırarak kendi alanında kısa zamanda Türkiye’nin en güvenilir markalarından biri haline gelmeyi başardı.

Organik Sertifikalı Hammaddelerimizi Nasıl Topluyoruz?

Orta Karadeniz Ekolojik Tarım Çiftçi Platformu, Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun’da ki sertifikalı organik tarım üreticilerinin, TBMM’de kurmuş oldukları sivil toplum örgütüdür.

Ormanözü Kurucusu Kadın Girişimci Serpil Oktay, organik yabani elma meyvesi başta olmak üzere, alıç, üzüm ve ihtiyaç duyduğu hammaddeleri bu platformdan tedarik etmeye özen göstermektedir.Bunun en önemli sebebi bu bölgenin Orta Karadeniz iklim Kuşağında olması, bu bölgedeki meyve ve sebzelerin gece soğuklanmasını görmesi, daha lezzetli, daha aromatik, yerel tohum özelliği olan ve ürünlerin endemik olması sebebiyle Ormaözü ürünlerine kendine has bir özellik kazandırmaktadır.

Misyonumuz, başta Tokat olmak üzere Orta Karadeniz bölgesinde organik tarımın gelişmesi ve sektörel boyuta ulaşması, ürünlerin nicelik ve nitelik olarak artarak organik üretimlerin çoğalması ve bu sayede sağlıklı beslenmenin yaygınlaştırılmasıdır.

 

Sertifika 9
Sertifika 8
Sertifika 7
Sertifika 6
Sertifika 5
Sertifika 4