ORMANÖZÜ MARKAMIZIN HİKAYESİ

Ormanözü Organik Yabani Elma Sirkesi, Başta Tokat olmak üzere Karadeniz yaylalarında yetişen organik yabani elmalardan, doğadan toplama yöntemiyle sertifikalandırılarak, doğal fermantasyon yöntemi ile sofralarınıza ulaşmaktadır.

Ormanözü Organik Yabani Elma Sirkesi eşsiz aroması ile içilebilir özelliğinin yanı sıra salatalarınıza, çorbalarınıza ve marinilazasyon ile yemeklerinize mükemmel lezzetler verir.

Daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için her yemekten sonra bir kaşık içilebilir. Böylelikle daha mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Ormanözü markamız, Orta Karadeniz Ekolojik Çiftçi Platformunun bulunduğu, Amasya ve Tokat’ın Ormanözü Köyü isimlerinden esinlenilerek marka ismini almıştır.

Ormanözü markasının; Orta Karadeniz’ de ki tüm organik tarım üreticilerini temsil eden, bir marka kimliği vardır.

Kurucumuz Serpil Oktay’ın, kadın girişimci olarak, böylesine meşakkatli bir üretim sürecini yönetmesi bölgede sosyo ekonomik birçok olumlu gelişmelere kapı aralamaktadır.

Serpil Oktay tüm dezavantajlı kadınları temsil ederek, devlet kademelerinde kadınların temsilcisi olarak rol model olmayı başarmış kadın girişimcidir. Ormanözü markalı ürünler ile bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Ürünlerinde tarımda ‘’Kadın Emeği Logosu’’ ile dikkat çeken Serpil Oktay, Ormanözü organik yabani elma sirkesi başta olmak üzere, alıç ve üzüm sirkesi ile tarım kredi kooperatiflerinin tüm satış noktalarında ürünlerini ulaşılabilir hâle getirmiştir.

Ormanözü sağlıklı organik şifa sirkeleri her vatandaşın ulaşabildiği Ormanözü markası ile büyük bir ihtiyacı karşılama noktasına kamu yararına hizmet etmektedir.

Sertifika 9
Sertifika 8
Sertifika 7
Sertifika 6
Sertifika 5
Sertifika 4